ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Finali

Lise öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca (BİDEB) düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Finali, Ankara’da yapıldı.
TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Finali

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Finali sonuçları, Congresium Ankara’da düzenlenen törenle açıklandı. Törene; TÜBİTAK Başkanı A. Arif Ergin, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hilmi Çolakoğlu, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin ve Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı katıldı.

Törenin açış konuşmasını yapan Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hilmi Çolakoğlu, yarışmada derece alan, almayan ve yarışma kapsamında proje hazırlayan tüm öğrencileri tebrik etti.

Bu yıl 48.si düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına; Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Teknolojik Tasarım olmak üzere 12 farklı alanda hazırlanan projeler katıldı.

Final Yarışmasında ilgili jüriler tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, her alanda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri verildi.

Tüm Türkiye’den 12 bölgede toplam 13 bin 940 proje başvurusunun yapıldığı yarışmada Ankara’dan birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülü alan öğrencilerimiz ve okulları şu şekildedir:

 

Birincilik Ödüleri:

Kodlama:

Ankara Atatürk Lisesi

Atalay Kutlay

Nur Eylül Öncel

 

Matematik:

Ankara Fen Lisesi                                  

Melih Şahin

 

Teknoloji Tasarım:            

Ankara Özel Eryaman Okyanus Anadolu Lisesi

Yusuf Çolak

 

 

İkincilik Ödülleri:

Matematik:                      

Ankara Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi

Mehmet Emin Öztürk

 

Tarih:                              

Ankara Atatürk Lisesi

Berfin İpek Yalçın

Şeyma Işıldar

 

Türk Dili ve Edebiyatı:        

Ankara ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi

Berk Reçber

Tuğba Selin İslam

 

 

Üçüncülük Ödülleri:

Fizik:                                

Ankara Özel Zafer Fen Lisesi

Bilgesu Aplakay

Efe Tunca

 

Sosyoloji:

Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi

Beyza Nur Ceylan

İbrahim Tutkun

 

Teknoloji Tasarım:                

TED Ankara Vakfı Koleji Özel Lisesi

Çınar Mustafa Alpdündar

Bartu Anıl Karabulut

 

 

Teşvik Ödülleri:

Değerler Eğitimi:              

Ankara MEV Koleji Özel Ankara Fen Lisesi

Yıldız Zeynep Emir

Ceren Güler

 

Fizik:                              

Ankara MEV Koleji Özel Ankara Fen Lisesi

Zeynep Beyza Bulgurcu

Ceylin Hassemercioğlu

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 - 0 312 212 66 41 - 0 312 212 66 42 - 0 312 212 66 43

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.