ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsunlu Öğrenciler Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü’ne Çıkarma Yaptı

Samsun Canik Belediyesi tarafından organize edilen Ankara gezisi kapsamında bir grup öğrenci Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’ u 27 Ekim 2014 Pazartesi günü ziyaret etti.
Samsunlu Öğrenciler Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü’ne Çıkarma Yaptı

 

Müdürlüğümüz Mehmet Akif Salonunda gerçekleşen kabulde Bozkurt; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Otuz yıl önce bir öğrenci olarak Samsun’ da yaşadığı günleri hatırlatan ziyaretin, anılarının canlanmasına vesile olduğunu belirtti. Öğrenciler ve öğretmenleriyle Samsun’ un dünü ve bugünü hakkında sohbet eden Erol Bozkurt; Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü ve çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Misafirlerini hazırlıkları tamamlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine davet etti.

 

Bozkurt sözlerini şöyle sürdürdü: “ Başkent’ te sizin gibi bir milyon öğrenciyi geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Emin olun öğretmenlerimiz bir kuyumcu hassasiyetiyle sizleri işlemeye, yetiştirmeye çalışıyor. Öğretmenlerimizi sınıflarında ziyaret ettiğimde onlara, sınıflarında birkaç bakan hatta belki de bir başbakan olduğu gerçeğini bilerek öğrencilerine eğilmeleri gerektiğini, söylüyorum. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öğretmeni de muhtemelen bir Cumhurbaşkanı yetiştirmekte olduğunu bilmeden okutmuştur. Biz sizi geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz.”

 

Bir öğrencinin, eğitim sisteminde çok sık değişiklik yapıldığını belirtip bunun nedeninin ne olduğunu sorması üzerine cevaben: “ Bizim eğitim sistemimizde, her ne kadar aksi düşünülse de,  çok değişiklik yapılmıyor; yapılan şey, değişen dünyaya ayak uydurabilecek ve çağın gerisinde kalmayacak nesiller yetiştirebilmenin zeminini hazırlamaktır. Biz;
ortaöğretim ve yükseköğretim düzeyinde eğitimli insan sayısını ve oranını artırmaya gayret ediyoruz. Biz domates yetiştirip satan kişilerin yanı sıra mikroçipleri yapan ve geliştiren kişilerin ülkemizi geleceğe taşıyacağına inanıyoruz. Bütün çalışmalarımızı da bu amaca dönük olarak yürütüyoruz. Yıllarca ‘ testle tost arasına sıkışmış’ bir nesil yetiştirildi. Sizin daha mutlu olacağınız, kendi yeteneklerinizi ortaya koyup geliştirebileceğiniz bir eğitim sistemi kurgulamaya çalışıyoruz. Yapılmaya çalışılan sadece budur; yani sizin hızla değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmanızı sağlamaktır.” dedi.

 

Ankara Millî Eğitim Müdürü Bozkurt, son olarak misafirlerine Ankara’nın tarihi, kültürel ve manevi güzellikleri görmelerini tavsiye ettikten sonra; onlardan Ankara’ya gelmelerine vesile olan Samsun, Canik Belediye Başkanları ile Samsun Millî Eğitim Müdürü’ ne ve ailelerine selamlarını götürmelerini istedi. Ziyaretin sonunda karşılıklı olarak hediyeler takdim edildi, hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Samsun’dan Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü’nü ziyarete gelen otuz dokuz öğrencinin yanı sıra Canik Belediyesi Kültür Müdürü, Okul yöneticileri ve öğretmenlerin de yer aldığı heyet, Erol Bozkurt’ u Samsun’ da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirterek Müdürlükten ayrıldı.

 

Samsunlu Öğrenciler Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne Çıkartma YaptıSamsunlu Öğrenciler Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne Çıkartma YaptıSamsunlu Öğrenciler Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne Çıkartma YaptıSamsunlu Öğrenciler Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne Çıkartma YaptıSamsunlu Öğrenciler Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne Çıkartma YaptıSamsunlu Öğrenciler Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne Çıkartma Yaptı

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.