ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR ´IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimizin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.  
MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR ´IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

     İnsanı eşrefi mahlukat olarak kabul eden Yunus’un ifadesiyle; “Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü” diyen bir medeniyetin mensupları bizler; diğer özelliklerine, engeline bakmadan yaratılanı sevmek, ona saygı duymak, hürmet göstermek mecburiyetindeyiz. Bütün insanları, bütün insanlığı kucaklamayan, insanlığa aynı gözle bakmayan hiçbir anlayış insani ve vicdani olamaz.

      Medeniyetimizden aldığımız feyizle biz eğitimciler, fiziki engelin değil asıl kalplerdeki, zihinlerdeki engelin sorun olduğunu her fırsatta anlatacağız, her fırsatta hatırlatacağız.

     Unutmayalım en büyük engel duyarsızlıktır, bilinçsizliktir ve sevgisizliktir. Engellilere göstereceğimiz saygı ise insanlığa duyduğumuz saygının gereğidir. Bu düşüncelerle maruz kaldıkları sorunları azimle, inançla aşmayı başaran engellilerimiz ile onların dertleriyle dertlenen, sevinçlerini paylaşan ailelerinin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.