ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak Oldu

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2014-2015 eğitim öğretim yılı uyum programını Süheyla Sıtkı Alp İlkokulu öğrencilerini ziyaret ederek başlattı. Uyum programıyla okula bir hafta önce başlayan ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerinin sınıf ziyaretinde veli, öğretmen ve öğrencilerle sıcak bir ortamda sohbet eden Bakan Avcı velilerden gördüğü bilinçli yaklaşımın artarak çoğalmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve programa katılan tüm velilere teşekkür etti.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak Oldu

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuşmasında: “ Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı uğurlu olsun. Bu hafta çocuklarıyla birlikte okula gelen ve onlara destek vermek için yanında bulunan tüm velilerimize teşekkür ederim. Yavrularımızın eğitim öğretim sürecine, okula, öğretmenlerine ve arkadaşlarına uyum sağlaması noktasında yumuşak bir geçiş sağlayan bu uyum programının sonuçları gösteriyor ki biz gerçekten iyi ve olumlu dönütler alabildiğimiz bir uygulama gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız anne ve babalarıyla birlikte geldikleri okullarında bir aile ortamından daha geniş bir aile ortamına geçmiş oluyor. Biz bu uyum programını okullarımıza sadece çocuklarımızın değil aynı zamanda velilerimizin de uyumlanması, dahil edilmesi projesi olarak değerlendiriyoruz. Bu programı öğretmen, öğrenci ve velilerin birbirini tanımaları, kaynaşmaları ve birlikte yürüyecekleri yolda ilk adımı beraber atmak için bilinçlenmesi bakımından bir fırsat olarak görüyoruz.

 

Yapılan bütün araştırmalar gösteriyor ki çocuklarımızın başarısında en önemli faktör ailelerin. Velilerimizden öğrencilerimiz üzerindeki ilgi ve desteklerini tüm eğitim öğretim hayatı boyunca sürdürmelerini istiyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın okullara uyum sağlaması noktasında çok tecrübeliler lütfen onların önerilerine kulak verin ve uyarılarını dikkate alın. Tüm eğitim çalışanları olarak hepimiz öğrencilerimiz için sizlerle tüm gücümüzle işbirliği içinde olmaya hazırız. Bu yıl ilk defa ‘Okul Öncesi Eğitim’de kullanılmak üzere öğrencilerin yaş grubu ve seviyelerine göre büyük bir titizlikle hazırlanan okul kitapları için Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık’a da ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

 

Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar konuşmasında: “ Valimiz Alaattin Yüksel ve şahsım adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Valimiz adına katıldığım bu programda yeni eğitim öğretim yılının bütün ülkemize, Ankara’mıza ve sizlere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca Bakan’ımıza, bu programı Ankara’mızın bir okulunda gerçekleştirdiği için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt 2014- 2015 Eğitim Öğretim yılının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunduğu uyum programında ana sınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerini ve öğretmenlerini sınıflarında ziyaret etti. Ana sınıfının artık okullu olduğunu ve eğitim almaya başladığını vurguladı. Sınıfları ziyaret ederken ilk günün heyecanıyla tedirgin olan ve ağlayan öğrencileri teselli etti.  Eğitim hayatlarının ilk gününde oyun oynayan ana sınıfı öğrencilerinin oyun arkadaşları arasında Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da vardı.

 

Uyum Programı açılışına Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar,  Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Çankaya Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı. Okul ziyaretinde öğrencilere kitap ve kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Uyum Programıyla Okula Başlayan Öğrencilerin Sevincine Ortak Oldu

MEB Beşevler Kampüsü I Blok 1.Kat Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.