ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak Oldu

Bu yıl ilk defa okulla tanışacak, eğitim kervanına katılacak olan miniklerin heyecanına Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem de ortak oldu. Akyurt Yıldırım Beyazıt İlkokulu’nda 8 Eylül 2014 Pazartesi günü “Uyum Eğitimi” ne başlayan ilkokul 1. Sınıf öğrencileri; okullu olmanın ve Bakan Yardımcısı’nın elinden hediye almanın heyecan ve mutluluğunu birlikte yaşadı. 
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak Oldu

 

Okula Uyum Programı ile başlayan öğretim yılı açılışına Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in yanı sıra Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit; Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile İl ve İlçe MEM yöneticileri de katıldı. Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve beraberindekiler, 1. Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdiler; öğrenciler ve velileriyle sohbet ettiler. Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da çocuklara hediyeler verdi onlarla sohbet etti; velilere çocuklarının eğitimiyle ilgili süreç hakkında tavsiyelerde bulundu.

 

Erdem; 1.Sınıf öğrencilerine ve velilerine ilkokul öğrenimin ne kadar önemli olduğunu, Bakanlık olarak bu süreci neden çok önemsediklerini anlattı: “Özellikle eğitimi, okumayı, araştırmayı sevebilmeleri için çocuklarımızın bu süreci sağlıklı ve verimli geçirmesi büyük önem taşımaktadır. Tabiî olarak bu dönemde öğretmenler, okul, velilerimiz küçümsenmeyecek bir yere sahiptir. İlkokul öğretmeni çocuklar için anneden de, babadan da önemlidir, sözü dinlenendir. Öğretmenini seven çocuk okula bağlanmakta, okula alışan çocuk hem okumayı ve bilgi edinmeyi sevmekte hem de hayatla mücadeleyi öğrenmektedir. Bugün burada sizinle olmaktan, çocuklarımızın tatlı heyecanına ortak olmaktan son derece mutluyum.” dedi.

 

Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi. Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Orhan Erdem’e Ankara’nın ilköğretimde bulunduğu yer ve sayısal verilerle ilgili kısa bir bilgi sundu; teşriflerinden dolayı onur duyduklarını ve mutlu olduklarını ifade etti. Erdem, yaptığı kısa konuşmada : “Bakan’ımız Nabi Avcı’ nın hepinize ayrı ayrı selamları var; sizinle olmayı çok istiyordu ancak yoğun Bakanlar Kurulu programı nedeniyle katılamadı. Ben de böylesi güzel bir günde sizleri yalnız bırakmak istemedim. Çok ciddi ve güzel bir hazırlık yapmışsınız, teşekkür ediyorum.” dedi. Öğretmenlerin nesillerin yetişip şekillenmesinde ne derecede önemli olduğunu vurguladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti: “ Hiçbirimiz okuduğu okulun fiziki yapısıyla ilgili ayrıntıları hatırlamaz ama hepimiz, özellikle ilkokuldaki öğretmenlerimizi, hatırlarız. Çünkü onlar bizim için ilk sırada değer sahibi kişilerdir. Sayın Bakan’ ımızın çok beğendiğim bir sözü var, ‘ Öğretmenler şahsiyet mimarlarıdır.’ diyor. Ne kadar anlamlı ve önemli değil mi? İşinizin çok önemli ama bir o kadar da zor olduğunu biliyorum. Allah yardımcınız olsun. Ayrıca eğitime sürekli katkılarından dolayı Kaymakam’ımıza ve Belediye Başkan’ımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Yapılan bu güzel sohbetin ardından Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın daveti üzerine heyet Akyurt Belediyesi Ankara Evi’ne geçti. Belediye Başkanı’ nda eğitime yönelik çalışmaları hakkında bilgi alan Erdem ve beraberindekiler ilçeden ayrıldı. 

 

Mill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak OlduMill Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Minik Öğrencilerin Okul Heyecanına Ortak Oldu

MEB Beşevler Kampüsü I Blok 1.Kat Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.