Haberler MEHMETÇİK VAKFI da EĞİTİME DESTEK VERDİ

MEHMETÇİK VAKFI da EĞİTİME DESTEK VERDİ

´´Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi´´ Kapsamında Ankara Valiliği, Millî Eğitim Müdürlüğü  ve TSK Mehmetçik Vakfı arasında 24 derslikli bir ilköğretim okulunun yapımı için protokol imzalandı 

´´Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi´´ Kapsamında Ankara Valiliği, Millî Eğitim Müdürlüğü  ve TSK Mehmetçik Vakfı arasında 24 derslikli bir ilköğretim okulunun yapımı için protokol imzalandı


MEHMETÇİK VAKFI da  EĞİTİME DESTEK  VERDİMEHMETÇİK VAKFI da  EĞİTİME DESTEK  VERDİMEHMETÇİK VAKFI da  EĞİTİME DESTEK  VERDİMEHMETÇİK VAKFI da  EĞİTİME DESTEK  VERDİ


         .“Eğitime %100 Destek Projesi” kapsamında Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Ankara Millî Eğitim Müdürü Kâmil Aydoğan ve  TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Salih Güloğlu arasında Çankaya İlçesi Beytepe Köyü Mahallesinde yapımı devam eden 24 derslikli okula “TSK Mehmetçik Vakfı Hafize İhsan Payaza İlkokulu / Ortaokulu” adı verilmek üzere 1.457.562,53 TL bağışlamayı taahhüt eden protokol, Ankara Valiliğinde 23 Ocak 2013 Çarşamba günü düzenlenen bir tören ile  imzalandı.

            Törene Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Müdür Yardımcısı Zeki Eryücel, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Salih Güloğlu ve diğer yetkililer katıldı.

             Törende konuşan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, ülke topraklarında hür ve bağımsız bir millet olarak bayrak dalgalandırmamızın ve yaşamamızın yegane teminatı olan ordumuzun eğitim seferberliğimizde de en ön safta yer almasından mutluluk duyduğunu belirtti. Ankara´da eğitim ve  öğretimin sorunlarının çözülmesi için büyük gayret gösterdiklerini ifade eden Vali Yüksel,  2011 yılından bu yana hayırseverlerle birçok protokol imzaladıklarını, ancak eğitime hizmet yarışına gönül veren Mehmetçik Vakfı ile protokol imzalamanın ayrı bir anlam taşıdığını ifade ederek, vakfın toplumda sevgi ve güven duygularını sosyal destek faaliyetleri ile güçlendirmek suretiyle,  yüce Türk ulusunun takdirine layık örnek bir yardım kuruluşu olduğunu söyledi.  
     

          Vali Yüksel imzalanan protokollerle Ankara´da eğitimde kalitenin artacağına işaret ederek, “Eğitime %100 Destek Projesi” kapsamında Ankara İlinde 2011 yılından itibaren 52. Protokolü imzalamaktayız. Bugüne kadar imzalanan protokollerin yaklaşık proje maliyeti 152.509.003 TL’dir. Bu protokoller sonucunda Ankara’nın eğitim yapılanmasına 736 derslik kazandırılmıştır.  Ankaralı çocuklara gönül borcumu ödemek istiyorum,  eğitimde benim de bir tuğlam olsun diyen herkesi protokol yapmaya bekliyorum.” diyerek  hali vakti yerinde olan Ankaralıları “Eğitime %100 Destek Projesi” ne  katılmaya çağırdı.

Ankara Milli Eğitim Müdürü Kâmil Aydoğan  törende yaptığı konuşmasında  gelecek günlerde 20´ye yakın protokol daha imzalayacaklarını dile getirerek, ´´Bakanlığımız 2012 yılında, Ankara Millî Eğitim Müdürlüğüne geçmiş 10 yılla kıyaslanınca sadece yatırım hizmetleri için 120 milyon lira ile tarihinin en büyük desteğini vermiştir. 2013´te Ankara´da 4 bin dersliğin inşası devam edecektir. Bu rakam ile derslik başına düşen öğrenci sayımızı 30’ların altına düşüreceğiz. Bakanlığımızın, İl Özel İdaresinin ve hayırseverlerimizin destekleri ile  Ankara eğitimde altın çağını yaşayacak”  diyerek TSK Mehmetçik Vakfına  teşekkür etti. 

 TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Salih Güloğlu da konuşmasında, “Mehmetçik Vakfı olarak eğitime büyük önem veriyoruz” diyerek,  merhum öğretmen Hafize İhsan Payaza´nın TSK Mehmetçik Vakfı´na çeşitli gayrimenkulleriyle bir miktar para bağışladığını ve bu parayla okul yaptırılmasını vasiyet ettiğini söyledi.

  Konuşmalardan sonra protokol  imza töreni gerçekleştirildi.

 Yayın:24.01.2013 - Güncelleme:24.01.2013 - 15:08 - Görüntülenme:1356