ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Kurumsal Gelişim Eğitimleri’nin İkincisi Manavgat’ta Yapıldı

Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü’nün girişimleri ile MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kurumsal Gelişim Eğitimleri’nin ikincisi Manavgat’ta yapıldı. Eğitimlere Ankara, Afyon, Isparta ve Burdur’dan toplam 135 yönetici katıldı. İl Millî Eğitim Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri’nin katılımı ile gerçekleşen program, 01-02 Kasım tarihlerinde Manavgat Silence Beach Otel’de düzenlendi. 
MEB Kurumsal Gelişim Eğitimleri’nin İkincisi Manavgat’ta Yapıldı

 

Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Yurtoğlu’nun konuşması ile başlayan program, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un müdürlere hitabı ile devam etti. Erol Bozkurt konuşmasında hem hizmet içi eğitim niteliği taşıyan hem de müdürleri birbirleriyle tanıştıran ve kaynaştıran bu seminer programından dolayı Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı olmak üzere, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’ya ve programda katkısı bulunan herkese teşekkürlerini iletti. 

 

Erol Bozkurt, toplantıdaki konuşmasında iletişim ve yönetim becerilerinin başarılı bir yönetici için önemine dikkat çekti. Bozkurt, “Çağımızın yöneticileri, kendini sürekli yenileyen,  proaktif yapısıyla etrafında sinerji oluşturan ve inisiyatif alabilen liderler olmalıdır. İyi bir lider, insanlara görev verirken onların yetenek ve becerilerini dikkate alır.  Doğru zamanda doğru kararlar alarak stratejik bir ruhla çalışır. Söylemleri ile eylemleri çelişmez ve tutkuyla çalışır. Bu tutkuyu ayakta tutan en önemli dinamiklerden biri de eğitimdir. Bugün işte böyle bir eğitim programı için buradayız. İki gün boyunca alanının duayeni beş hocamızla bir arada olacağız. Buradan yenilenmiş bir ruh ve dinamizmle ayrılmanızı temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

 

Seminer programının ilk günü toplantıyı teşrif eden MEB Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, bir konuşma ile katılımcılarla düşüncelerini paylaştı. Çelik konuşmasında: “Bakanlık olarak bu tip kurumsal gelişim programları ile personelimizi, özelikle de yöneticilerimizi eğitmek, modern yönetim yaklaşımları ile donatmak istiyoruz. Eğitim programının hepiniz için faydalı olmasını diliyorum.” dedi.

 

İki günlük seminer programının ilk günü,  Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Balcı’nın “Etkili Okul Hareketi” isimli sunumu ile başladı. İkinci oturum ise Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnayet Aydın’ın “Yönetimde Etik Değerler isimli sunumuyla devam etti. Programın öğleden sonraki oturumunda Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Ergene “Okullarda Güç Durumlarla Başa Çıkma: Etik Problem Çözme Becerisi ” isimli bir seminer verdi. Programın ikinci gününde ise iki konuşmacı sunumlarını paylaştı. İlk oturumda Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş, “Okul Vandalizmi” isimli bir seminer verdi. İkinci oturum ise Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Kavak’ın “Eğitim İzleme Göstergeleri: Kavramlar, Açıklamalar ve Örnekler” isimli sunumuyla tamamlandı.

 

Kurumsal gelişim programı sertifika töreninin ardından sona erdi.

 

MEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta YapıldıMEB Kurumsal Gelişim Eğitimlerinin İkincisi Manavgatta Yapıldı

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.