Haberler KEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULU’NUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDI

KEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULU’NUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDI

Toplumsal Girişim Merkezi’nin (TOGEM) “Anasınıfı Olmayan Okul Kalmasın” projesi kapsamında “Hedef 500 Anasınıfı” kampanyası dahilinde Keçiören’de yaptırılan Ali Ağaoğlu Anaokulu ile Sabahat Mevlüt Akpınar Anaokulu açılışı Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan tarafından 28 Mayıs 2013 Salı günü bir törenle gerçekleştirdi.

 

          Ankara Milletvekilleri Tülay Selamoğlu ve Nurdan Şanlı, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in eşi Nevval Güler, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel ve Emine Yüksel, Millî Eğitim Müdürü Kâmil Aydoğan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek, Keçiören Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Yurtoğlu, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran ile seçkin davetli toplululuğun hazır bulunduğu törende konuşan Emine Erdoğan,   TOGEM’in yedi yıllık özverili çalışmalarıyla 475 anasınıfının eğitime ve çocuklarımıza kazandırıldığını belirterek, TOGEM Başkanı Gülbaran’a teşekkür etti.

 

          Çocukların evde olduğu kadar okullarda da erken yaşlarda doğru eğitim almasının önemli olduğunu kaydeden Erdoğan, “Birlik, dayanışma, bir arada yaşama, hoşgörü evde anlatılmalı, pratiği de anaokulunda verilen millî ve manevî değerlerle yoğrulmalıdır. Eğitim çok önemlidir. Ahlâklı, erdemli nesiller yetiştirmek son derece önemlidir. Yıllarca eğitimde talim boyutuna özen gösterilirken, terbiye boyutu çocuklarımıza verilmemiştir. Çocuklarımıza örf ve adetlerimize özgü değerler vermeliyiz.” dedi.

 

          Geçmişte demokrasi eğitiminin çocuklarımıza gereğince verilmediğini ifade eden Emine Erdoğan, “Anaokulundan itibaren kardeşlik beraberlik ve demokrasi eğitimi alan çocuklar bugünkü nesilden çok daha iyi olacak. Terör, yoksulluk, gelir dağılımındaki eşitsizlik sorunlarının temelinde; değerler eğitiminin eksikliğini görüyoruz. Türkiye için kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak, küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz.” dedi.

 

          Ankara Valisi Yüksel ise Emine Erdoğan’dan önce geldiği kürsüde yaptığı konuşmada okul öncesi eğitim programlarını uygulamada ülke olarak geç kalındığını belirterek; “Bu programların topluma intibakının geç yapıldığı kabul etmek gerekmektedir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin kaybettiği bu zamanı çok çalışarak iyi değerlendireceğiz ve yavrularımız dünya ile yarıştırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

          Keçiören Belediye Başkanı Ak, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran ile İşadamı Ali Ağaoğlu’nu temsilen törene katılan Ali Demirhan’ın da konuşmacı olduğu törenin sonunda hayırseverlere plaket takdim eden Emine Erdoğan, beraberindekilerle birlikte anaokulunu hizmete açtı ve okulda incelemelerde bulundu. 


KEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULUNUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDIKEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULUNUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDIKEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULUNUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDIKEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULUNUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDIKEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULUNUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDIKEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULUNUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDIKEÇİÖREN ALİ AĞAOĞLU ANAOKULUNUN AÇILIŞI BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILDI

 Yayın:31.05.2013 - Güncelleme:31.05.2013 - 08:35 - Görüntülenme:1530