Haberler KAZAN AKINCI LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE RÖPORTAJ

KAZAN AKINCI LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE RÖPORTAJ

Kazan Akıncı Lisesi öğrencileri Şule Çevik, Sevgi Yeşilçimen ve Ayşe Değerli ilk sayısını çıkaracakları okul dergileri için, 22 Mayıs 2013 Perşembe günü, Okul Müdürü Olcay Alpaslan ve Edebiyat Öğretmeni Yasemin Aydoğan’la birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Kâmil Aydoğan’ı makamında ziyaret ederek, röportaj yaptılar. 

 

         Eğitim dünyası, hayatı, yazarlık süreci gibi çeşitli konulardaki soruları yanıtlayan Aydoğan öğrencilere, ürettiklerini çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmeleri için, internet medyasının sunduğu olanakları doğru kullanma önerisinde bulundu. Bir soru üzerine; iyi bir lider ve yönetici olmak için davasına bağlı ve inanan, irade sahibi ve cesur bireyler olunması gerektiğinin altını çizen Aydoğan, insan onurunun en yüksek değer olduğuna vurgu yaparak, yöneticiliğin zorlukları ve sorumluluklarıyla ilgili yaşadığı tecrübelerden örnekler paylaştı.

 

         Eğitimin teknik, uzmanlık isteyen, paydaşı çok bir süreç ve en önemli aktörünün de öğretmenler olduğuna vurgu yapan Aydoğan, medya, çevre ve aile gibi diğer faktörlere işaret ederek, Ankara’nın eğitimde son dönemde elde ettiği başarıların gerisinde yatan nedenler hakkında bilgi verdi. Ülkemizdeki eğitimin başka ülkelerle karşılaştırılmasıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Aydoğan, üstün yanlarımıza vurgu yaparak, bu konudaki komplekslerden arınılması çağrısı yaptı ve “Yurtdışındaki bazı okullar fiziksel olarak bizim okullarımızdan daha iyi ama hepsi değil. Öğrenci sayılarının azlığından kaynaklı derslik ihtiyaçları yok. Bizim böyle bir sorunumuz var, ama Ankara’da son 10 yılda 14 bin derslik yapıldı. Bu rakam 80 yılda yapılan derslik sayısı kadardır. Ama bizim inanılmaz terbiyeli, değerlerine bağlı, saygılı öğrenci kitlemiz var. Bu zenginliğimizdir ve korumak için çalışmalıyız.” dedi.

 

         Röportajın sonunda Aydoğan, okuduğu kitaplar ve kendisine ilham veren yazarlar hakkında bilgi verdi ve öğrencilere daha çok kitap okumalarını öğütledi.

 

KAZAN AKINCI LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE RÖPORTAJKAZAN AKINCI LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE RÖPORTAJKAZAN AKINCI LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE RÖPORTAJKAZAN AKINCI LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE RÖPORTAJ

 Yayın:24.05.2013 - Güncelleme:24.05.2013 - 14:42 - Görüntülenme:626