ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı’ nın Ev Sahipliğinde Yapıldı

Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile ekim ayı istişare toplantısı Gölbaşı Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi. 
İlçe Millî Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı’ nın Ev Sahipliğinde Yapıldı

 

Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt; 14.10.2014 tarihinde hazırlanan ve kahvaltıyla başlayan programın ilk bölümünde Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan ve Belediye Başkanı Fatih Duruay ‘a ve Gölbaşı İlçe Millî Eğitim Müdürü’ ne yaptıkları organizasyon için, ilçe millî eğitim müdürlerine de katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Erol Bozkurt, toplantıdaki konuşmasında: “Arkadaşlar, mart ayında başlayan değişim sürecinde önemli bir aşamayı geride bıraktık. Bu ay sonuna kadar münhal okul müdürlüklerine yapacağımız görevlendirmeyle sürecin bizi birinci derecede ilgilendiren ayağını büyük ölçüde tamamlamış olacağız. 16- 22 Ekim tarihleri arasında okul ve kurum müdürlüğü için mülakat yapacağız; gerekli hazırlıklar titizlikle yürütülüyor. Sekiz komisyon oluşturduk; il müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürleri ve şube müdürlerinden oluşturulan bu komisyonlar çok sistemli biçimde mülakatı sonuçlandıracak. Yönetim kademesinde oluşturmaya çalıştığımız dinamik yapıyla değişimi, gelişimi öne çıkaran daha etkili bir sistemi hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Aramıza yeni katılacak arkadaşlar da bize bu doğrultuda güç katacaktır.

 

Ekip ruhuyla hareket etmeyi önemsediğimi hep söylüyorum; özellikle aramıza yeni katılanlar başta olmak üzere, okul ve kurum müdürlerimizin etkili, uyumlu olabilmesi adına onları küçük gruplar halinde mobil salonlarda eğitimlere almaya gayret edeceğiz.

 

Biz her çalışmanızda sizinle ve sizin arkanızda olacağız. Ankara’da Millî Eğitim camiası olarak dinamik bir yapı kurma gayretindeyiz. Biz, sadece şartlar uygun oldukça yoluna devam eden yöneticiler değil; gerektiğinde kendisi yeni yollar açan ve kendi şartlarını hayata geçiren yöneticiler olacağız. Arkadaşlar, okul yöneticileri ve öğretmenler de sizin ekibinizdir. Siz de ekibinizle sürekli iletişim ve etkileşim halinde olun, onlara sırtınızı dönmeyin. Ekibinizi dinamik bir yapıya dönüştürün; mesela ilçenizde eğitim bölgelerini etkin kullanın, onlar sizin iş yükünüzü azaltacak, hızlı hareket etmenizi ve kararlarınızı daha çabuk alıp uygulamanızı sağlayacak yapılardır.

 

Okullarda açılması planlanan ‘ders dışı yetiştirme kursları’ konusunda daha dikkatli ve duyarlı olalım. Velilerimize ve öğrencilerimize, amaçlananın ‘okulda dershanecilik yapmak’ olmadığını anlatmalıyız. Biz okulu ve okuldaki eğitim sistemini hâkim kılan bir sınav anlayışını benimsiyoruz. Okuldaki kurslar da bu sistemi desteklemeye yönelik olacak.

 

Okul servisleri ve servis şoförlerinin denetimini çok önemsiyoruz. Velilerimiz çocuklarını bize emanet ederek servislerle gönderiyorlar. Emaneti kimlerin taşıdığına dikkat etmeliyiz. Ayrıca okul servislerinde öğrencilere dinletilen müzikler konusunda da dikkatli olmaya gayret ediyoruz. Ar- Ge birimimizin bu konuda bilimsel temelli, uzman destekli ciddi bir çalışması var; bu çalışma tamamlanınca servislerde öğrencilerimizin psikolojisini olumlu yönde destekleyecek müzikler dinlenmesini sağlamış olacağız. Okul kantinlerinin denetimi için de aynı hassasiyete sahibiz. Çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamak temel görevlerimizdendir. Okul sütü projesini de bu açıdan çok önemsiyoruz ve titizlikle uygulamaya gayret ediyoruz.” diyerek hassasiyetlerini dile getirdi.

 

Bozkurt’un değerlendirmelerinin ardından İlçe Millî Eğitim Müdürleri çalışmaları hakkında bilgi verdi; dilek, istek ve sıkıntılarını paylaştı. İl MEM’ deki müdür yardımcıları, şube müdürleri ve Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı da birimleriyle ilgili istek ve beklentilerle ilgili değerlendirmeler yaptı, kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. Bölümlerinde yürüttükleri çalışmalarla ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdi.

 

Toplantı bu istişarelerin ardından sona erdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Ekim Ayı İstişare Toplantısı Gölbaşı nın Ev Sahipliğinde Yapıldı

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.