ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu” Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Yapıldı

İnsan Kaynakları Şubesi-4 ve Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şubesi-1 Şube Müdürlüğü tarafından verilen “Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu” İl Milli Eğitim Müdürü ve Müdür Yardımcıları, Maarif Müfettişleri Başkanı ve Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla düzenlendi.
“Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu” Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Yapıldı

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Ankara’da 176 okulda interaktif tahtaların kullanıldığını ve 36 binin üzerinde tablet bilgisayar dağıtıldığını; bu eğitim öğretim yılı içinde de ortaöğretim kurumlarında (167 okulumuzda) Fatih Projesinin alt yapı hazırlıklarının tamamlandığını, okullara internet bağlantısı ve interaktif tahta kurma çalışmalarının sürdüğünü ve tablet bilgisayar dağıtımının 50 binin üzerine çıkacağını ifade etti.

 

Eğitim seminerinin açış konuşmasında Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Fatih Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla eğitimde bilişim teknolojileri araçlarının kullanımını sağlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen bir projedir. Bakanlığımızın titizlikle üzerinde durduğu ve büyük yatırımı olan Fatih Projesinde; tabletlerin dağıtılması ve interaktif tahtaların kurulması ve eğitim öğretimde projenin uygulanabilir seviyeye gelmesi bizlere de bazı görevler yüklemektedir.

 

Ankara İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri olarak bizlere düşen temel görev özellikle bu tahtaların verimli bir şekilde kullanımlarının takip edilmesidir ki bu bizim için son derece önemlidir. Bakanlığımızın eğitim sistemimize büyük bir yatırım harcayarak kazandırdığı Fatih Projesinin sınıflarda etkili ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Fatih Projesinin uygulandığı okullara bilişim teknolojileri ve formatör öğretmenleri görevlendirdik. Bu öğretmenleri seminer programlarında bir araya getireceğiz ve bunun neticesinde biz interaktif tahtaların eğitim hayatımızdaki önemini ve kullanıldığı sınıflarda eğitimden ne oranda verim alındığını, teknolojiyi eğitimde ne kadar kullanabildiğimizi değerlendireceğiz.

 

Teknolojinin hızla geliştiği toplumumuzda çocuklarımıza; görselliklerini, işitselliklerini geliştirecek şekilde bütün öğrenme modellerini kullanarak eğitim vermemiz ve yoğunlaşmamız gerektiğinin bilinciyle bu projenin kullanımını etkin hale getirmeliyiz.” dedi.

 

22-24 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenen ve 24 saatlik bir seminerden oluşan “Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu” Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda verildi. İl ve İlçe Şube Müdürleri ve Maarif Müfettişlerine de verilecek bu eğitim seminerin 2014 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

 

  Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Yapıldı.  Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Yapıldı.  Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Yapıldı.  Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Yapıldı.  Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Eğitimi Kursu Milli Eğitim Müdürlüğü Üst Düzey Yöneticilerinin Katılımıyla Yapıldı.

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.