ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un 2014- 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı

Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un 2014- 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı

 

Yarınlarımızın Umudu ve Emanetçisi Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz, Çok Kıymetli Meslektaşlarım,

“Daha eğlenceli ve daha güvenli bir okul” parolasıyla yola çıktığımız 2014- 2015 Eğitim ve Öğretim yılına sizinle başlamanın coşku ve heyecanını yaşıyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz,

Sizler yaz tatilindeyken biz de çalışmalarımızı kesintisiz sürdürdük; okullarımızı her yönden hazır hale getirelim ve size sağlıklı ortamlarda eğitim imkânları sunalım, istedik.

 

Sizler için yeni derslikler, okullar açtık; mevcut okul ve dersliklerimizde boya, bakım, onarım ve temizlik işlerini tamamlayarak yeni öğretim yılına hazır hale getirdik. Görevimizi layıkıyla yapabilme, size hak ettiğiniz güzellikte bir eğitim ortamı hazırlayabilme gayreti içindeyiz.

 

Arkadaşlarımızla birlikte ‘Ankara’nın eğitimdeki seviyesini daha yukarılara taşımak için’ başladığımız görevimize aynı şevk ve heyecanla devam ediyoruz.

 

Öğrenciler okulları bu yıl daha çok sevecek. Biz, teneffüse çıkarken gülen çocuklar kadar, derse de koşarak gelen çocuklar istiyoruz. Bu eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin sosyal faaliyetlere daha fazla zaman ayırmasını arzu ediyoruz. Her öğrencimizin ilgi ve yeteneklerini keşfetmesini sağlamaya; mevcut yeteneklerini geliştirmesini sağlayacak tedbirler almaya gayret ediyoruz. Bakanlığımızın yönergesi doğrultusunda bu yıl okullarda çocuk kulüpleri açılacak. Bu sayede her bir öğrencinin ilgi ve yeteneği doğrultusunda en az bir sosyal etkinliğe katılması için planlamalarımızı yapıyoruz.

 

Bu yıl öncelikli hedeflerimizin başında okulları daha güvenli mekânlar haline getirmek geliyor. Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’ müz de bu konuya çok hassas yaklaşıyor. Güvenlik güçlerimiz, okullar ve çevresinde öğrencileri rahatsız eden okul ve çevresinde bulunmaması gereken insanları bulundurmayacaklar. Bizler de eğitimciler olarak gerekli tedbirleri alacağız

 

Türkiye´yi bulunduğu noktadan daha ileriye; eğitimli, nitelikli, rekabetçi, çalışkan ve her zaman bilginin takipçisi olmayı ilke edinmiş nitelikli insan gücünün taşıyacağını biliyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu parlak yarınlara en iyi biçimde hazırlayabilmenin yolunun kaliteli bir eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz.

 

Değerli Öğretmenlerimiz,

Geleceğimizin emanetçisi olarak gördüğümüz gençlerimizi ve çocuklarımızı sizler yetiştireceksiniz. Her biriniz ‘şahsiyet mimarları’ sınız; yani geleceğimizi, yetiştirdiğiniz öğrencileriniz marifetiyle, sizler kuracaksınız. Doğru ve güzel şeyler yapacağınıza dair inancımı bir kez daha tekrarlayarak görevinizde hep yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyor; bu kutlu yolda hepinize başarılar diliyorum.

 

Saygıdeğer Velilerimiz,

Bize emanet ettiğiniz evlatlarınız bizim de evlatlarımızdır. Çünkü onlar bizim de geleceğimizdir. Okullarımızda en iyi şekilde yetişmeleri ve geleceğe hazırlanmaları noktasında elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.  İçiniz rahat olsun ve bize güvenin; çünkü sizin desteğinize her zaman ihtiyacımız var. Emanetiniz, emanetimizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü adına bütün öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yeni eğitim ve öğretim yılını en samimi duygularımla kutluyor;  başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Erol  Bozkurt

Millî Eğitim Müdürü

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.