ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesi’nde Yapıldı

Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un katılımıyla 17 Eylül 2014 Çarşamba günü Ankara Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.
Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesi’nde Yapıldı

 

Çok verimli geçen toplantının açış konuşmasını Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Öztürk yaptı. Öztürk, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un ve Maarif Müfettişlerinin toplantıya katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında Başkanlık olarak yaptıkları çalışmalar hakkında genel bilgileri katılımcılarla paylaştı. 

 

Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “ Arkadaşlar, Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Erol Bozkurt’la dün yaptığımız ve Başkan Yardımcılarımızın da hazır bulunduğu toplantıda geniş çaplı değerlendirmelerde bulunduk. Maarif Müfettişlerimizin gruplarını yeniden düzenledik. İşleyişi daha verimli ve hızlı hale getirmek, daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilmek amacıyla grup sayısını 27’ ye çıkardık.”

 

Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, programda yaptığı konuşmada, bütün birimlerde olduğu gibi Maarif Müfettişleri Başkanlığında da değişimi önemsediklerini; bu manada Maarif Müfettişleri Başkanının yaklaşımlarını çok olumlu, yerinde ve doğru bulduğunu söyledi. Müdürlüğün birimlerinin ayrım yapılmaksızın bir bütünü oluşturduğunu göstermenin, temel yaklaşımları olduğunu ifade etti. Müdürlük olarak 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları kapsamında yapılan çalışmaları özetledi.

 

Bozkurt, konuşmasında: “ Eğitim öğretim yılı açılışını Balgat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ nde yaptık. Çünkü hem Bakanlığımızın hem de Müdürlüğümüzün mesleki eğitimi ne kadar çok önemsediğine işaret etmek istedik. Gelecekte bu okulların eğitimin gözdesi olacağı gerçeğine dikkat çekmek, bu okulların ülkenin geleceğine çok büyük katkı sağlayacağını göstermek temel hareket noktamızdı.

 

Göreve başladığımız günden itibaren bir değişimi başlattık. Sadece yapılanma anlamında değil; yönetim ve hizmet anlayışında da bir paradigma değişimine gittik. Özellikle bu çalışmalarımızda temel hedefimiz; eğitimin ve eğitimcilerimizin işlerini kolaylaştırmak, karşılaştıkları güçlüklerde önlerini açmaktır. Biraz sonra bu okulda da zil çalacak, öğretmenimiz sınıfına girecek; biz dışarıda kalacağız. Öğretmenimizin işini daha rahat yapabilmesini sağlamak için çaba sarf edeceğiz.

 

Ben ‘ teneffüse koşarak çıkan öğrencilerimizin, derse de koşarak ve gülen yüzlerle gelmelerini’ sağlayacağımız günleri hayal ediyorum. Bir birine üstünlük kurma çabasında olan değil; bir birini tamamlamaya çalışan öğretmenler görmek istiyorum. Bunu sağlayacak olan da okul müdürüdür, yöneticidir.” diyerek hedef ve hassasiyetlerini dile getirdi.  

 

“Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü, öğrenen bir müdürlük olacak.” sözleriyle özetlediği yönetim anlayışını paylaştığı konuşmasının son bölümünde eğitim öğretimde güven ve güvenlikle ilgili duyarlılıklarını ve planlarını aktardı.

 

Bilgiyi öğrenen değil bilgiyi kullanan bireyler yetiştirmek, yaklaşımını benimsediklerini belirten Bozkurt: “Öğrencilerimizin sadece akademik başarısını yükseltmeyi değil; sanat, kültür, spor alanındaki yeteneklerini öne çıkarmayı ve bu alanlardaki başarılarını artırmayı amaçlıyoruz. Biz sadece akademik başarısıyla öne çıkan çocuklar değil; mutlu, yetenekli ama aynı zamanda başarılı olan çocuklar istiyoruz.” dedi ve toplantıya katılmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerini tamamladı.

 

Genel Kurul Toplantısının ikinci oturumunda Maarif Müfettişleri, öğretim yılı içinde yapacakları çalışmalar, izleyecekleri stratejilerle ilgili planlama ve değerlendirmeler yaptı.  

 

Ankara Mill Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesinde YapıldıAnkara Mill Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesinde YapıldıAnkara Mill Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesinde YapıldıAnkara Mill Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesinde YapıldıAnkara Mill Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesinde YapıldıAnkara Mill Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Genel Kurulu Ankara Lisesinde Yapıldı

MEB Beşevler Kampüsü I Blok 1.Kat Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.