ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle Açıldı

Eğitime %100 destek kampanyasında Ankara Valiliği ile yapılan protokol gereği Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından Efes Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ ne yaptırılan atölye ve konferans salonunun açılış töreni 22 Ekim 2014 Çarşamba günü yapıldı.
Anadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle Açıldı

 

Törenin açış konuşmasını yapan Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven; Vakıf’larının kuruluş amacı, faaliyet alanları ve özellikle eğitim alanına yaptıkları yatırımları hakkında bilgi verdi. Bu tesisin açılışı nedeniyle haklı bir gurur yaşadıklarını vurguladı.

 

Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, açılışta yaptığı konuşmada, ‘Bu topraklardan aldıklarını yine bu toprakların gelişmesi için harcamak’ parolasıyla yola çıktıklarını belirtti. Anadolu Grup’ un bir idealin peşinde başlayan yolculuğunun Vakıf çalışmalarıyla farklı ve bambaşka bir boyut kazandığını sözlerine ekledi.

 

Özilhan konuşmasının devamında: “Anadolu Vakfı olarak çalışmalarımızda gençlerimizin yetkinliklerini önemsiyor sosyal girişimcilik yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaca hizmet edeceğini düşündüğümüz ve Kazan ilçesine fayda sağlayacak Efes Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki bu bölümlerin yapımı için 4,5 milyon liralık bir bütçe ayırdık. Anadolu Vakfı 35 yıl içerisinde 50’nin üzerinde kalıcı eserin, okullar, yurtlar, spor salonları, üniversite binaları, hastaneler, sağlık ocakları yapımını gerçekleştirdi. 20 binin üzerinde ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere burs desteği sağladı.” dedi. Emeği geçen herkese teşekkür etti, hizmetlerinin hız kesmeden devam edeceğini vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

 

MEB Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım da konuşmasında, ülkemizde mesleki ve teknik eğitim alanında gelinen noktanın sevindirici olduğunu ve OECD ortalamalarının üstüne çıkıldığını vurguladı. Ülkemizde ortaöğretimdeki öğrencilerin % 51’ inin mesleki teknik eğitim okullarında okumakta olduğunu sözlerine ekledi.

 

Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy: “Ankara’da yaklaşık 2 bin 300 okulda 1 milyon öğrenciye eğitim verilmekte. Eğitim başlı başına çok emek isteyen, eziyetli bir iştir. Gözlemim o dur ki millet olarak eğitimle ilgili çok şey konuşuruz fakat o nispette çok şey yapmayız. Bugün burada çok şeyler söylendiği gibi, çok şeylerin de yapıldığını gördüğümüz özel bir günü paylaşıyoruz. Gençlerimizin en iyi eğitimi almaları için devletimiz bütün imkânlarını kullanıyor. Bu mesele o kadar büyük ki devletimizle birlikte milletimizin de imkânlarını seferber edeceğiz, etmek zorundayız. Bu manada Anadolu Vakfı’ nın çalışmalarını ve katkılarını çok önemsiyoruz."

 

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk yaptığı konuşmasında ‘İdealleri peşinde koşan bir grupla, idealleri peşinde koşan bir belediyenin buluştuğu böyle bir toplantıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek Belediye olarak eğitim alanında yaptıkları çalışmalarından söz etti. Yapımına başlanan Gazi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’ na da Anadolu Grup’ un katkılarını beklediklerini ifade etti.

 

Kazan Kaymakamı Murat Duru da bu güzel eğitim kurumunun, konferans salonu ve atölyelerin yapımında, başta Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı’nın değerli yöneticileri olmak üzere, emeği geçen herkese Kazan’ a katkılarından dolayı teşekkür etti. Hayırseverlerin yardım ve desteklerinin devamını arzu ettiğinin altını çizdi.

 

Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Kazan Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Yönetim Kurulu üyeleri açılış kurdelesini keserek atölye ve konferans salonunun açılışını gerçekleştirdiler. Açılışı yapılan birimlerin gezilmesinin ardından kokteylle tören sona erdi.

 

Anadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle AçıldıAnadolu Vakfı Tarafından Kazan Efes Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesinde Yapılan Atölyeler ve Konferans Salonu Törenle Açıldı

MEB Beşevler Kampüsü I Blok 1.Kat Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.