ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ

                Mukaddes vatan toprakları için canlarını gözünü kırpmadan vererek; bir ulusun kaderini değiştiren vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.

                Aziz şehitlerimizin kanlarıyla yazılmış bu destan Mehmet Akif’in ifadesiyle Bedrin aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır.

                Vatanın bütünlüğü, ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin neleri başarabileceğinin kanıtı ve asla boyunduruk altına alınamayacağının en güzel sembolüdür.

                Yüce milletimiz, topraklarını esaret altına almak isteyenlere göğsünü siper ederek zaferini tüm dünyaya ilan etmiştir.

                Bu sebeple Çanakkale Zaferini genç nesillere aktarmak ecdadımıza olan minnetimizi göstermenin yanısıra geleceğimizin de teminatı olacaktır.

                Zira her siperde ayrı bir destan yazan Mehmetçik düşmana karşı verdiği mukaddes mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında dünya tarihine Çanakkale’nin geçilemeyeceğini altın harflerle kazmıştır.

                Bu kutsal duygularla Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, Yüce Allahtan rahmet diliyorum.

                Ruhları şad olsun.

                                                                                                                

                                                                                                                                                                        Turan AKPINAR

                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.