Haberler 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

 

           Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı 12 Mart 2013 Salı günü Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Törende konuşan Millî Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı; Millî Eğitim Bakanlığı için İstiklâl Marşı’nın kabulünün ayrı bir önemi olduğunu ifade ederek, Maarif Vekaleti tarafından açılan yarışmayla marşımızın belirlendiğini hatırlattı ve öğrencilere Sezai Karakoç ve Nurettin Topçu’nun Mehmet Akif Ersoy adlı kitaplarını okumalarını önerdi.

         Törende kısa bir açılış konuşması yapan Millî Eğitim Müdürü Kâmil Aydoğan ise bu toprakların, bu coğrafyanın kahramanlığının ve inancının müşahhas bir sembolü olarak Mehmet Akif Ersoy’un sadece gönüllerde değil, binlerce yurttaşımızın isimlerinde de yaşadığını belirtti.

         Ayrancı Anadolu Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği ve büyük alkış alan gösteriden sonra, Millî Eğitim Müdürlüğü’nce açılan Mehmet Akif Ersoy konulu portre yazma ve çizme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Millî Eğitim Bakanı Avcı tarafından takdim edildi.

 

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA PROGRAMI12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA PROGRAMI12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA PROGRAMI12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA PROGRAMI12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA PROGRAMI

 Yayın:12.03.2013 - Güncelleme:12.03.2013 - 16:44 - Görüntülenme:1351