a1

İlimiz Keçiören İlçesinde Okul/Kurum Müdür ve Müdür Yardımcıları İçin Düzenlenen “Muhakiklik” Seminerlerimiz Tamamlandı.

İlimiz Keçiören İlçesinde, okul/kurum müdür ve müdür yardımcılarına rehberlik etmek amacıyla Koordinatörlüğümüzce planlanan “Muhakiklik” seminerlerimiz tamamlandı. Maarif Müfettişlerimizden Mehmet AYDOĞAR’ın Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Ökkeş SÖNMEZ’in Keçiören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde verdiği seminerler toplam (85) katılımcı ile tamamlandı.

Devamı >>
png

Acı Kaybımız!

Sevgili meslektaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Emekli Maarif Müfettişimiz Mehmet BAYGINER bugün (28/02/2018) hakkın rahmetine kavuştu. 36 yıl eğitim camiasına hizmet eden Mehmet BAYGINER, 1981 yılında Tunceli İlinin Çemişgezek İlçesinde İlkokul Öğretmeni olarak göreve başladı. Tunceli, Mersin, Ordu, Ankara, Kırıkkale illerinde çeşitli okullarda öğretmen, yönetici ve 1994 tarihinden itibaren ise müfettiş olarak görev yaptı.  17/07/2017 yılında Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünden Maarif Müfettişi iken emekli oldu. Merhuma Allah’tan rahmet ve yakınlarına…

Devamı >>
KURS

İlimiz Sincan İlçesinde Okul/Kurum Müdür ve Müdür Yardımcıları İçin Düzenlenen “Muhakiklik” Seminerlerimiz Tamamlandı.

İlimiz Sincan İlçesinde, okul/kurum müdür ve müdür yardımcılarına rehberlik etmek amacıyla Koordinatörlüğümüzce planlanan “Muhakiklik” seminerlerimiz tamamlandı. Koordinatör yardımlarımızdan Mesut ŞENTÜRK’ün Sincan Öğretmenevi’nde, İlker YILMAZ’ın Sincan İlkokulunda ve Maarif Müfettişlerimizden Mehmet AYDOĞAR’ın Sincan Korkut Ata İlkokulu’nda verdiği seminerler (124) katılımcı ile tamamlandı.  

Devamı >>
Resim3

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul/Kurumlarımızın Eğitim–Öğretime Hazırlık Durumları İncelendi.

 Ankara İli ve ilçelerinde bulunun Okul/Kurumlarımızın Eğitim-Öğretime Hazırlık Durumlarının İncelenmesi kapsamında 20-22 Eylül 2017 tarihleri arasında (66), 6-23 Ekim tarihleri arasında (59) Maarif Müfettişince (1181) okulda yerinde incelemelerde bulunulmuştur. Görevli Maarif Müfettişlerince tespit edilen eksikliklerin giderilmesine yönelik çözüm önerileri getirilmiş olup söz konusu eksikliklerden bazılarının yerinde giderilmesi sağlanmış, bazılarının çözümü için ise ilgili birimlerle yazışmalar yapılmıştır. Koordinatörlüğümüzce okul/kurumların eksikliklerinin giderilmesi ile ilgili izleme ve değerlendirme çalışmaları devam etmektedir. *Tabloda; Ankara…

Devamı >>