Kahramankazan

KAHRAMANKAZAN

 

 

 

 

 

 

  “MİNİK ELLER YAŞAYAN ŞEHİRLER” PROJESİ

KAHRAMANKAZAN İLÇESİNDE YAŞAMA GEÇİRİLDİ

Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları kapsamında  Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Minik Eller Yaşayan Şehirler” adlı projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısı 16 Aralık 2016 Cuma günü projenin uygulama alanı olarak belirlenmiş Kahramankazan Sosyal Hizmet Merkezi binasında gerçekleştirildi.

 

Proje kapsamında 4-14 yaş arası çocuklara yönelik  Robotik Tasarım, Okçuluk ve Zeka Oyunları eğitimlerinin verilebildiği eğitim alanları oluşturulmuştur. Ayrıca proje, yeni bir çocuk kütüphanesi ve engelli çocuklara uygun bir oyun alanı da Kahramankazan’a kazandırılmıştır.

DSC_0119_800x530

Proje tanıtım toplantısına başta öğrenciler olmak üzere, Kahramankazan Kaymakamı Sayın Engin AKSAKAL, Belediye Başkanı Sayın Lokman ERTÜRK, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın İhsan YALÇINKAYA, Ankara Kalkınma Ajansı yetkilileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serhat OĞUZ, Şube Müdürleri Okul ve diğer kurum müdürleri ve öğretmenler ve anne babalar katılmışlardır.

DSC_0099_800x530DSC_0071_800x530

Tanıtım toplantısında, Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları İlçe ve aynı zamanda “Minik Eller Yaşayan Şehirler” projesi koordinatörü Sümeyra ERYİĞİT tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat OĞUZ konuşmalarını yaptılar.  Programda ayrıca Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK ve Kaymakam Engin AKSAKAL tarafından eğitimlere katılan çocuklar arasında derece alan çocuklara ödülleri verildi.
DSC_0035_800x530DSC_0032_800x530
Proje tanıtım yansısı izlendikten sonra projenin açılışına ve eğitim alanları gezilerek tanıtımlar yapılmıştır. Eğitimlere katılan çocuklar bu projenin içerdiği eğitimleri ve oyunları çok sevdiklerini dile getirirken anne babalar da bu çalışmalardan oldukça memnun kaldıklarını, bu tarz çalışmaların artarak devamını dilediklerini ifade ettiler.Konuklara sunulan kapanış ikramların ardından toplantı sonlandı.
DSC_0002_800x530
« (Önceki İçerik)
(Sonraki İçerik) »